Emoce a křivda

Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 12. zář 2013 17:09:26

Návštěvník píše:Pak dala průchod svým emocím a křivdám.


Obrázek
Eckhart Tolle:
Stěžování bývá často doprovázeno záští, ale může být provázeno i silnější emocí jako je hněv nebo jiná forma rozčilení. Tím se ego energeticky více nabíjí. Stěžování se pak promění v podrážděnost, což je jiný způsob, jak ego posiluje samo sebe. Je mnoho lidí, kteří stále čekají na nějaký popud, aby proti němu reagovali, aby se cítili naštvaní nebo ublížení – a nikdy to dlouho netrvá, aby ten popud přišel. Pak říkají: „To je skandál!“ „Jak se opovažuješ …“. „To mě s--e!“ Jsou závislí na rozčilování a hněvu jako na droze. Touto reakcí proti něčemu prosazují a posilují svůj pocit sebe sama.

Dlouhodobá zášť se nazývá křivda. Nosit v sobě křivdu znamená být v neustálém stavu „proti“, a proto ukřivděnost tvoří významnou součást ega mnohých lidí. Kolektivní křivdy mohou v psychice národa nebo kmeni přežívat po staletí a živit nekonečný kruh násilností.

Křivda je silná negativní emoce spjatá s události v dávné minulosti, která je udržována naživu nutkavým myšlením, přeříkáváním historky v hlavě nebo nahlas - „co mi udělali“ nebo „co nám udělali“. Křivda zamoří i jiné oblasti vašeho života. Například když přemýšíte o své křivdě a cítíte ji, její negativní emoční energie může zkreslit vaše vnímání události, která se děje v přítomnosti, nebo ovlivnit způsob, kterým mluvíte či chováte se k někomu v přítomnosti. Jedna silná křivda stačí, aby nakazila rozsáhlé oblasti vašeho života a udržovala vás ve spárech ega.

Je třeba upřímnosti, abyse viděli, zda v sobě stále chováte křivdy, zda je ve vašem životě někdo, komu jste úplně neodpustili, „nepřítel“. Pokud je máte, staťe se vědomými křivdy na úrovni myšlení i emocí, to znamená, budťe si vědomi myšlenek, které ji udržují naživu, a prociťujte emoci, která je odpovědí těla na tyto myšlenky. Nesnažte se vzdát se křivdy. Snažit se vzdát se jí, odpustit, to nefunguje. K odpuštění dojde přirozeně, až uvidíte, že křivda nemá žádný jiný účel než posilovat falešný smysl já, udržovat při životě ego. Prozření je osvobozující. Ježíšovo učení „Odpouštěj svým nepřátelům“ se týká zejména rozpuštění hlavních egoistických struktur v lidské mysli.

Minulost nemá žádnou moc znemožnit vám nyní být v přítomnosti. To může dělat pouze vaše ukřivděnost z minulosti. A co je křivda? Balík starých myšlenek a emocí.

Já mám pravdu, on se mýlí

Stěžování, stejně jako hledání viny a reaktivita posilují pocit ega, že má vlastní území a že je odděleno, a na tom závisí jeho přežití. Ale lidé také posilují ego jiným způsobem, tím, že mu dávají pocit nadřazenosti, z něhož výborně vzkvétá. Nemusí být okamžitě zřetelné, jak vám stěžování řekněme na dopravní zácpu, na politiky, na „lakomé boháče“, na „líné nezaměstnané“, na vaše kolegy či bývalého partnera, na muže či ženy může dát pocit nadřazenosti. Takto: když si stěžujete, plyne z toho, že vy máte pravdu a osoba nebo situace, na kterou si stěžujete nebo proti níž reagujete, jednají chybně.

Není nic, co by lépe posilovalo ego, než mít pravdu. Mít pravdu znamená ztotožnění se s mentální pozicí – stanoviskem, názorem, soudem, příběhem. Abyste vy mohli mít pravdu, samozřejmě, potřebujete někoho, aby neměl pravdu. A tak ego miluje hledat na jiném nepravdu, aby samo mělo pravdu. Jinými slovy: potřebujete obviňovat jiné z nepravdy, abyste získali silnější pocit toho, kdo jste. Nejen osoba, ale i situace může být obviněna pomocí stěžování a podrážděnosti, čímž je vždy míněno „toto se nemá dít“. To, že máte pravdu, vás ství do pozice imaginární morální nadřazenosti ve vztahu k osobě či situaci, která je souzena a shledána nevyhovující. Ego touží právě po tomto pocitu nadřazenosti a skrze něj se posiluje.

Obhajování iluze

Fakta nepochybně existují. Když řeknete: „Světlo se pohybuje rychleji než zvuk“, a někdo jiný řekne, že je to naopak, vy máte evidentně pravdu a on se mýlí. Může to potvrdit prosté pozorování, že blesk předchází hrom. Takže nejenom máte pravdu, ale víte, že máte pravdu. Je v tom zapojeno ego? Může být, ale nemusí. Když jenom prostě vyjádříte to, o čem víte, že je pravda, v tom ego vůbec není zapojeno, protože v tom není žádné ztotožnění. Ztotožnění s čím? S myslí a s mentální pozicí. Takové ztotožnění se však do toho může snadno vplížit. Když se uslyšíte, že říkáte: „Věř mi, já to vím.“ Nebo „Proč mi nikdy nevěříš?“, pak se do toho už vplížilo ego. Skrývá se za slůvkem „já“. Prosté tvrzení „světlo je rychlejší než zvuk“, naprosto pravdivé, přešlo teď do služeb iluze, ega. Nakazilo se falešným smyslem „já“, stalo se osobním, stalo se mentální pozicí. „Já“ se cítí zmenšováno nebo uraženo, protože někdo nevěří, co jsem „já“ řekl.

Ego bere vše osobně. Objevují se emoce, postoj obrany, dokonce i útočnost. Bráníte pravdu? Ne, pravda v žádném případě nepotřebuje obranu. Světlo či zvuk se nestarají o to, co si vy nebo někdo jiný myslí. Vy bráníte sami sebe, nebo spíš iluzi sebe, náhražku vytvořenou myslí. Bylo by dokonce přesnější říci, že iluze brání sama sebe. Když se i prostý a přímý svět faktů může propůjčit egoistickému zkreslení a iluzi, o to snadněji může být naplněn pojmem „já“ méně kokrétní svět mínění, hledisek a soudů.

Každé ego mísí názory a hlediska s fakty. Také neumí rozlišit rozdíl mezi událostí a svou reakcí na tuto událost. Každé ego je mistrem výběrového vnímání a zkreslené interpretace. Pouze pomocí bdělosti – nikoliv myšlení – můžete odlišit fakt a mínění. Pouze bdělostí můžete vidět: tady to je situace a tado to je hněv, který k ní cítím. Pak si můžete uvědomit, že jsou jiné způsoby, jak přistupovat k této situaci, jiné způsoby, jak ji vnímat a jak s ní zacházet. Pouze pomocí bdělosti můžete vidět celek situace či osoby, namísto abyste se chopili jediného omezeného náhledu.
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 0:02:55

Mít pravdu znamená ztotožnění se s mentální pozicí – stanoviskem, názorem, soudem, příběhem.

Jenže to je furt stejný a časem to začne bejt nuda :( :hm:

Zábavnější je dát řeč s kamarádem, se kterým se obvykle ve svých názorech moc neshodujem. To nám nevadí, naopak, protože nás především zajímá, jak se ta věc o který se bavíme dá uvidět v dalších souvislostech, na který by člověk sám jakživ nepřišel. Nemusíme se shodnout ani nakonec, ale to je fuk. Berem to oba jako možnost posvítit si na to z různých stran, a klidně to necháváme dál otevřený. Něco se upřesnilo, něco naopak trochu zpochybnilo, uvidíme, s jakou zkušeností kdo z nás přijde příště a jak se to celý posune dál /nebo taky ne/. Bývají tam překvapivý momenty, kdy čekám, že nebude souhlasit - a on místo toho kejvne. A za chvíli naopak - myslím, že se asi shodnem - a ani náhodou.
Asi máme hravý a zvídavý ega ;)
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 0:42:38

vostalpetr píše:
Pouze pomocí uvolnění - nikoliv praktikování (třeba bdělosti)....

:D


Zhodnime sa teda na tom, že na tom sa nezhodneme. :D
:)
Návštěvník
 


Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 10:20:02

vostalpetr píše:
Je to dost možná pro mnohé zcela nové „poznání“, že prožívání je vlastně umožněno jen a pouze přivlastněním si konkrétní myšlenky. A toto přivlastnění si myšlenky s sebou nese také i patřičný důsledek – vzniká vzájemná interakce a dokonce i to naše osobní uvědomění je přivlastněním si myšlenky modifikováno (získává určitou barvu, kterou silně vnímaví jedinci pozorují jako jistou formu aury)


No ale to přivlastnění (zabarvení) si myšlenky (pozorovaného jevu)
je možné jen proto,
protože ji vnímáme "mimo vědomí"
tedy dualitně

Nepřijde mně proto vhodná metoda odtažení pozornosti od pozorovaného jevu (neti-neti)
ale naopak přijmutí pozorovaného jevu zpět do vědomí
což jako technologický postup je popsáno v dzogčhenu,

pozorování daného jevu (vize) a přiblížení této vize k sobě,
tedy podíváme se na ni zblízka,
přiblížíme ji k sobě

Zatímco odtažení pozornosti je metoda vycházející ze zkušenosti JÁ JSEM VĚDOMÍ,
je metoda přijmutí vycházející ze zkušenosti VŠECHNO JE VĚDOMÍ
což je metoda k rozpouštění vasán mnohem příhodnější nežli odtažení pozornosti

Navíc metoda přijmutí je metoda která může fungovat zcela spontánně bez naší vůle,
což o odtažení pozornosti říci nelze,
(tu lze leda tak zautomatizovat)
všechny spontánní prožitky jsou dosáhovány výše popsanou metodou přijmutí

Je šance, že by to takhle řečené mohlo pomoci někomu, kdo se cítí být opravdu ukřivděný?
Šlo by to popsat srozumitelněji?
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 11:00:34

vostalpetr píše:
Šlo by to popsat srozumitelněji?


No určitě, co bych pro tebe neudělal :

Nic s ničím neuděláš nebot nad ničím nemáš moc tím méně sám nad sebou

Prostě se uvolni a pokud dosáhneš takového uvolnění, že "ty " zmizíš,

pak začne působit síla Já která začne rozpouštět stará skrytá "zranění" a tendence...








Je to dostatečně srozumitelný ???

:D :yeah:
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 11:47:50

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:
Je to dost možná pro mnohé zcela nové „poznání“, že prožívání je vlastně umožněno jen a pouze přivlastněním si konkrétní myšlenky. A toto přivlastnění si myšlenky s sebou nese také i patřičný důsledek – vzniká vzájemná interakce a dokonce i to naše osobní uvědomění je přivlastněním si myšlenky modifikováno (získává určitou barvu, kterou silně vnímaví jedinci pozorují jako jistou formu aury)


No ale to přivlastnění (zabarvení) si myšlenky (pozorovaného jevu)
je možné jen proto,
protože ji vnímáme "mimo vědomí"
tedy dualitně

Nepřijde mně proto vhodná metoda odtažení pozornosti od pozorovaného jevu (neti-neti)
ale naopak přijmutí pozorovaného jevu zpět do vědomí
což jako technologický postup je popsáno v dzogčhenu,

pozorování daného jevu (vize) a přiblížení této vize k sobě,
tedy podíváme se na ni zblízka,
přiblížíme ji k sobě

Zatímco odtažení pozornosti je metoda vycházející ze zkušenosti JÁ JSEM VĚDOMÍ,
je metoda přijmutí vycházející ze zkušenosti VŠECHNO JE VĚDOMÍ
což je metoda k rozpouštění vasán mnohem příhodnější nežli odtažení pozornosti

Navíc metoda přijmutí je metoda která může fungovat zcela spontánně bez naší vůle,
což o odtažení pozornosti říci nelze,
(tu lze leda tak zautomatizovat)
všechny spontánní prožitky jsou dosáhovány výše popsanou metodou přijmutí

Je šance, že by to takhle řečené mohlo pomoci někomu, kdo se cítí být opravdu ukřivděný?
Šlo by to popsat srozumitelněji?

Prvotní uvědomění - všimnutí si - by mělo být, že cítím křivdu. je ve mě pocit křivdy, ublížení. Že je tu tento pocit, tento projev. A že je ve mě (já ho pociťuji), že je tedy v mé mysli, resp. mou myslí - touto emocí mentální energií) je obarvena moje mysl. Uvidím to, jen když se postavím mimo.
A pak mohu jít hlouběji - otázkou, proč je tu tento pocit, co ho zapřičinilo. Uvidím vnější kulisy, události, které sehrály určitou roli v ději, příběhu, který - a opět se vracím k sobě - k obsahu mé mysli, který vyvolal pocit křivdy, ublížení.
Proč vznikl ten pocit? A bude záležet na vlastní poctivosti, upřímnosti, objeví-li se odpověď a jaká.
Uvidím zraněné "malé dítě", které chtělo být patřičně oceněno, nebo pohlazeno, chtělo být přijato a nebylo tomu tak. A ono tolik touží po pozornosti, po uznání (přitakání..), ocenění.
Obejmu ho a ono se na ne podívá očima Pochopení. Vzpomnělo si.... vnitřní úsměv pochopení prozáří celou bytost a není to nic menšího, než sama Milost, která uviděla, přimula i pochopila a ... odpustila... sama (v) sobě...
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod roman » pát 13. zář 2013 11:52:45

Nepřijde mně proto vhodná metoda odtažení pozornosti od pozorovaného jevu (neti-neti)
ale naopak přijmutí pozorovaného jevu zpět do vědomí
což jako technologický postup je popsáno v dzogčhenu,

pozorování daného jevu (vize) a přiblížení této vize k sobě,
tedy podíváme se na ni zblízka,
přiblížíme ji k sobě

Zatímco odtažení pozornosti je metoda vycházející ze zkušenosti JÁ JSEM VĚDOMÍ,
je metoda přijmutí vycházející ze zkušenosti VŠECHNO JE VĚDOMÍ
což je metoda k rozpouštění vasán mnohem příhodnější nežli odtažení pozornosti

Navíc metoda přijmutí je metoda která může fungovat zcela spontánně bez naší vůle,
což o odtažení pozornosti říci nelze,
(tu lze leda tak zautomatizovat)
všechny spontánní prožitky jsou dosáhovány výše popsanou metodou přijmutí
    No s tímto bych asi moc nesouhlasil, totiž proto, že obě metody vedou ke stejnému výsledku. Na povrchu se jeví protikladně, ale z hlediska fungování mysli, pak platí, že absolutní odmítnutí=absolutní přijetí. Když se použije neti-neti, tedy odtahování pozornosti od pozorovaných jevů, jedná se vlastně o ono známé obrácení pozornosti na pozornost, což je ten stejný výsledek jako při přijímaní pozorovaného jevu do vědomí. Nevýhodou neti-neti je její jakoby negativní podbarvení, že je za ní skryt nějaký odpor a rezistence, prostě odmítnutí má určitý negativní nádech. Ale neti-neti není o negaci co se emocionality týče, pouze o práci s pozorností. Proto bych řekl, že je vhodná spíše pro již přirozeně zklidněnou mysl. Ale výsledek obou je totožný- jednobodová mysl. A teprve jednobodová mysl(tedy výsledek těchto metod) je nějaký výchozí stav, kde můžeme mluvit o nějakém rozpouštění vásan.
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

      Re: Emoce a křivda

      Nový příspěvekod Linda » pát 13. zář 2013 12:37:01

      všechny spontánní prožitky jsou dosáhovány výše popsanou metodou přijmutí...

      Je šance, že by to takhle řečené mohlo pomoci někomu, kdo se cítí být opravdu ukřivděný?
      Šlo by to popsat srozumitelněji?

      Prvotní uvědomění - všimnutí si - by mělo být, že cítím křivdu. je ve mě pocit křivdy, ublížení. Že je tu tento pocit, tento projev. A že je ve mě (já ho pociťuji), že je tedy v mé mysli, resp. mou myslí - touto emocí mentální energií) je obarvena moje mysl. Uvidím to, jen když se postavím mimo.
      A pak mohu jít hlouběji - otázkou, proč je tu tento pocit, co ho zapřičinilo. Uvidím vnější kulisy, události, které sehrály určitou roli v ději, příběhu, který - a opět se vracím k sobě - k obsahu mé mysli, který vyvolal pocit křivdy, ublížení.
      Proč vznikl ten pocit? A bude záležet na vlastní poctivosti, upřímnosti, objeví-li se odpověď a jaká.
      Uvidím zraněné "malé dítě", které chtělo být patřičně oceněno, nebo pohlazeno, chtělo být přijato a nebylo tomu tak. A ono tolik touží po pozornosti, po uznání (přitakání..), ocenění.
      Obejmu ho a ono se na ne podívá očima Pochopení. Vzpomnělo si.... vnitřní úsměv pochopení prozáří celou bytost a není to nic menšího, než sama Milost, která uviděla, přijmula i pochopila a ... odpustila... sama (v) sobě...

      Dá se tak přistupovat ke všem svým emocím - např. ke zlosti, smutku, ale i k touze po něčem, co mi chybí a o čem si myslím, že to potřebuju získat. Samotný nápad a pak i ochota "postavit se mimo" a podívat se, proč tu ten pocit je a co ho vyvolává, závisí na míře, s jakou nás ten pocit obtěžuje. Dokud nám nějaký pocit vyhovuje, ani nás nenapadne se na něj neosobně podívat.
      Uživatelský avatar
      Linda
       
      Příspěvky: 855
      Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

      Re: Emoce a křivda

      Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 13:58:27

      Ano, Lindo, je to tak.
      Jak psal Návštěvník, klíčové je začít hledat uvnitř, ne venku. Snadnější je vždy najít viníka venku (v okolnostech, nepřízni osoudu, tomu nebo tamtomu), až když začneme vidět souvislosti (příčinu a následek) uvnitř sebe, pak mohou přijít i ty další otázky proč... a při dostatečném uvědomění (prohloubení, pochopení) je uvidění odpovědi (pochopení souvislostí) Odpovědí, která nás osvobodí a jak ráda říkáš - na chvíli... :-)

      Zdravím tě. :)
      Návštěvník
       

      Re: Emoce a křivda

      Nový příspěvekod roman » pát 13. zář 2013 20:52:08

      Nevedou ke stejnému výsledku :

      odvrácení pozornosti od jevů vede k realizaci Vědomí (Já)
      a pak následuje realizace Uni. Vědomí

      zatímco u přijímání je to obráceně
        To o čem jsem psal je práce s pozorností, její uvolnění a spočinutí v klidu, tzv. jednobodová mysl- opak mysli roztěkané, neklidné, lepivé, tendenční, apod. A neti-neti, přijímaní obsahů vědomí, objektivizace, nebo třeba i bhaktijoga jsou metody vedoucí k takovémuto stavu mysli. V tomto smyslu jsem psal, že neti-neti a příjmutí pozorovaného jevu má stejnej efekt. Jestli dojde k realizaci Ja neni zavislé na tom jaká metoda je použita a je-li vůbec vědomě nějaká použita. Copak když ted použiješ neti-neti tak realizuješ Já?? Ani si nejsem jistej co vlastně myslíš tou realizací uni. vědomí-savikalpa samadhi? A proč by při neti-neti nemohlo dojít k realizaci uni. vedomí? Nevím no, moc mi to tedy smysl nedává.
          roman
           
          Příspěvky: 265
          Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2013 23:34:31

          vostalpetr píše:
          Návštěvník píše:
          vostalpetr píše:
          Pouze pomocí uvolnění - nikoliv praktikování (třeba bdělosti)....

          :D


          Zhodnime sa teda na tom, že na tom sa nezhodneme. :D
          :)


          :D :D :D

          Já se schodnu s každým,
          takže uvolnění by mělo vést k pozornosti (bdělosti)
          a naopak

          Ale především by at ten nebo onen náhled měl vést k tomu,
          že začneme vnímat svět a myšlenky a pocity jako "jevy ve vědomí"
          a později následuje rozšíření vědomí v univerzální vědomí
          a pak k překročení tohoto uni. vědomí v samotné Vědomí

          Pokud někdo neustále bděle pozoruje svět z pozice osoby, tedy já a svět,
          nedošlo k uvolnění
          a rozprostření vědomí
          a to ani kdyby uměl bděle číst či slyšel spadnout špendlík ze stolu ve stokilometrové vzdálenosti


          No tedáááá... nemám slov. :what: :D
          V tomto fakt zhoda. :yes:
          Návštěvník
           

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Petra » sob 14. zář 2013 9:05:43

          Na velké křivdy bych doporučovala jít k schopnému psychoterapétovi, který cítí lásku k lidem. Nebude své klienty hnát do pocitu viny za to, že se cítí ukřivděni. To je to nejhorší, co se jim může udělat.
          Petra
           
          Příspěvky: 1401
          Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. zář 2013 9:39:56

          K tomu je pěkné vlákno Nemoc jako argument.
          Návštěvník
           

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Petra » sob 14. zář 2013 11:41:11

          Jana píše:
          Petra píše:Na velké křivdy bych doporučovala jít k schopnému psychoterapeutovi, který cítí lásku k lidem. Nebude své klienty hnát do pocitu viny za to, že se cítí ukřivděni. To je to nejhorší, co se jim může udělat.


          Péťo, díky za ten nadhled. Ano, ukřivděný člověk žene do viny ostatní kolem sebe,


          A oni se pak cítí ukřivdění, že?

          A tak ho začnou odsuzovat:

          Jana píše:protože v sobě nemá sílu ustát sám sebe.
          Chybí mu láska sama k sobě, proto si ji nemůže dovolit cítit ani k ostatním lidem.


          Protože vinen je jen on a oni samozřejmě vůbec ne.

          Začarovaný kruh, řekla bych.
          A proto to chce odborníka, který si s tím dokáže poradit a který nikoho nežene do viny.

          :)
          Petra
           
          Příspěvky: 1401
          Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod alaja » sob 14. zář 2013 13:01:59

          http://www.krivda-masaze.cz/negativni.html

          Vliv negativní energie na kvalitu života

          Každý z vás se určitě někdy setkal s pojmy jako : negativní energie, karma pozitivní, či negativní a její vliv na kvalitu našeho života.
          Je na nás do jaké míry se těmito pojmy a věcmi s nimi souvisejícími budeme zabývat, aplikovat je ve svém životě anebo se dokonce snažit eliminovat negativní vliv těchto energií ve svém okolí.
          Mnozí z nás již mají osobní zkušenost s negativní energii a jejím vlivem na svoje zdraví, psychickou nepohodu, fyzické vyčerpání a celkovou kvalitu života v oblasti jak osobní tak pracovní. Nejsou nám cizí pojmy jako vyčerpání, nespavost, náhle změny nálad, podrážděnost, nechutenství cokoliv řešit a často až apatie k životu vůbec.
          Táto energie výrazně ovlivňuje kvalitu našeho osobního ale i pracovního života.


          V oblasti osobní se projevuje zejména zdravotními potížemi a komplikacemi, kdy se pak většinou obracíme s prosbou o pomoc na svého lékaře. V lepším případě pak absolvujeme složitá vyšetření, která jsou mnohdy nepříjemná, náročná na čas a s výsledkem, že jsme zdraví. V horším případě nás lékař prohlásí za hypochondra a příčinu potíží se ani nesnaží najít. Obvykle to v nás jen vystupňuje pocit beznaděje a zoufalství.


          V oblasti pracovní se jedná zejména o vlivy v pracovním prostředí, projevující se například v jednacích místnostech, kdy pracovní schůzky a důležitá jednání probíhají v napjaté atmosféře a často již z domluvené transakce bezdůvodně obchodní partner odstoupí. Ve výrobních halách to může být zvýšená pracovní neschopnost či vyšší úrazovost zaměstnanců, časté hádky a spory vedoucí ke snížené produktivitě a ne zřídka i vyšší poruchovost na technickém vybavení a zařízení.
          Příčiny mnohdy hledáme na nesprávném místě a pomoc je přitom tak jednoduchá.


          Co to vlastně negativní energie je a kde se bere?
          1. Navštěvují vás lidé s negativním postojem k životu a znečistí touto energii váš domov

          2. Negativní energie tam zůstala jako následek člověka se špatnou karmou, který v uvedeném bytě ( domě, místnosti ) žil před vámi

          3. Ve vašem bytě ( domě, místnosti ) došlo k úmrtí člověka s negativní karmou, kterou tam po sobě zanechal

          4. Nebo k násilnému činu důsledkem kterého bylo úmrtí člověka

          Není podstatné jakým způsobem došlo ke znečištění vašeho domova nebo pracoviště, podstatné je, jaký vliv to má na vaše zdraví, osobní a pracovní úspěchy resp. neúspěchy a celkovou kvalitu vašeho života.
          Pokud se rozhodnete negativní energii odstranit, nabízíme vám pomoc - vyčistit prostor. Tento proces je trvalý a zabraňuje opětovnému pronikání negativní energie do vyčištěného místa.
          alaja
           

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Petra » sob 14. zář 2013 13:32:08

          Jana píše:Ona ta láska v nás všech je ve skutečnosti úplně stejná, akorát nemusí být vědomá.

          :)


          A to tvrdíš, protože je v tobě nevědomá nebo protože si představuješ, že je v jiných nevědomá?
          :)
          Petra
           
          Příspěvky: 1401
          Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. zář 2013 14:59:16

          Jak mít rád sám sebe? Odpusťte…

          Na tom, jak moc se máte rádi či neradi, záleží celý Váš život. Podle toho jak moc máte rádi sami sebe Vám funguje život. Je to spolu úzce provázané.

          Láska k sobě je základní podmínka k tomu, aby Vám fungovalo zdraví, vztahy, úspěch a hojnost včetně peněz.

          Čím víc máte rádi sami sebe,
          ◾tím lépe pracujete,
          ◾tím máte více energie do života
          ◾tím více z Vás vyzařuje nekonečný optimismus
          ◾tím více prožíváte vnitřní štěstí
          ◾tím více lásky přitahujete

          Brána k lásce k sobě, k osobní svobodě a osobnímu růstu je odpuštění. Odpustit není jednoduché pro většinu z nás a vím, že většina lidí neví jak na to. Je to tím, že od mala jsme byli spíše učeni, abychom nikomu nic neodpouštěli. Možná Vám, tak jako mě v hlavě, zní věty typu: „ Tohle ti nikdy nezapomenu! To ti nikdy neodpustím.“

          Ale koho tím trestáte? Nejvíce trestáte sami sebe. Zlobíte se, hněváte se a ubližujete sami sobě. Mnohdy je hněv, zášť, nenávist oprávněná, ale platíte za to vysokou cenu! Váš život potom nefunguje tak, jak by mohl.

          Jak na odpuštění?

          1/ Odpusťte sami sobě

          Je to první krok k tomu, abyste se mohli mít rádi, přijímali se takoví, jací jste. Vždy si připomínejte, že cokoliv jste v minulosti udělali, jste udělali podle svého nejlepšího momentálního vědomí a svědomí a v té chvíli jste to lépe neuměli. Abyste to do budoucna mohli zvládat lépe, museli jste tou zkušeností projít. Všichni jsme zde, abychom se zdokonalovali a procházeli různými zkušenostmi, které se nám někdy nevydaří a musíme si je zkrátka odpustit, abychom se mohli posunout v životě dopředu.

          Projevte si laskavost a odpusťte si své chyby, přešlapy, prohry…Buďte na sebe hodní!

          Říkejte si co nejčastěji afirmaci: Odpouštím si, že jsem …

          2/ Odpusťte ostatním

          Nejčastěji lidé potřebují odpustit svým rodičům, učitelům ze školy nebo životním partnerům. Odpusťte všem, kteří Vás díky jejich momentálnímu omezenému stavu blokovali a poděkujte jim, že u Vás nastartovali změnu, růst, vývoj, nový život…Nemusíte jim odpustit jejich činy, ale odpusťte té osobě, která Vám způsobila újmu. Budete mít klid.

          Nemusíte s nikým mluvit osobně, stačí odpustit ve své mysli a situace nebo lidi, kteří nás zatěžují a blokují, pustit.

          Říkejte si co nejčastěji afirmaci: Propouštím …. ze svého života.

          V mysli si představujte, že dotyčného člověka nebo situaci házíte do vody a necháváte po proudu odplout. Fyzicky to jde také – můžete si zvolit nějaký symbol, třeba klíč, hoďte ho do vody a pusťte to. Všimněte si, že slovo odpustit v sobě skrývá slovo „pustit“. Při odpuštění jde z části o to, pustit něco, co Vás tíží a co Vás stahuje dolů. Představujte si, že to pouštíte do vody, do řeky, po proudu a jste hned volní.

          Řekněte si: Odpouštím. Jsem volná(ý).

          Vše co se Vám děje, má nějaký význam. Je to lekce, zkušenost, která Vás má něco naučit. Důležitá je Vaše ochota odpustit a vymanit se ze zloby a hněvu.

          Všichni máme vždy jen 2 možnosti volby:
          ◾Buď zahořkneme a budeme se týrat minulostí
          ◾Nebo odpustíme a vezmeme si ponaučení z toho, co nás nahněvalo a budeme svobodní.

          Když odpustíte, spadne z Vás balvan a konečně můžete mít rádi sami sebe a život Vám začne fungovat a nic Vás nezastaví.

          Jak mít rád sám sebe?

          Chvalte se

          Přestaňte se kritizovat a hledat na sobě stále nějaké mouchy. Pochvalte se každý den alespoň jednou za něco, co jste v pohodě zvládli. I kdyby to měla být malá věc – třeba vyřízení běžných pochůzek ve městě.

          Pečujte o své tělo

          Jezte kvalitní potraviny, hýbejte se a dostatečně spěte. Vaše tělo je zde proto, aby Vám sloužilo celý život, proto se o něj dobře starejte.

          Buďte na sebe hodní a k sobě trpěliví

          Žádná změna není ze dne na den. Pokud nejste schopní odpustit ihned, buďte k sobě laskaví a trpěliví.

          Myslete pozitivně

          Myslete na pozitivní věci, očekávejte jen dobré věci a šiřte jen pozitivní zprávy. Negativními záležitostmi se netrestejte a neničte jimi sami sebe.

          Mějte se rádi bez podmínek

          Nečekejte na to, až budete dokonalí. Mějte se rádi hned teď a nepodmiňujte to třeba tím, že čekáte, až zhubnete nebo až uděláte zkoušku ve škole.

          Zasmějte se sami sobě

          Neberte se příliš vážně a zasmějte se sami sobě. Uleví se Vám a s úsměvem je lehčí život.

          Odpovězte si na otázky:
          ◾Jaký 1. krok můžu udělat teď hned?
          ◾Co potřebuji odpustit sobě?
          ◾Komu a co potřebuji odpustit?
          ◾Jakou nejvíce milující věc můžu pro sebe udělat právě teď?

          Přeji Vám krásný den!

          Publikováno 15.11.2012 | Autor: Pavla Heřmanovská
          http://pavlahermanovska.cz/2012/11/jak- ... -odpustte/
          Návštěvník
           

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Petra » sob 14. zář 2013 15:07:17

          Jana píše:Nepoznala jsi nikdy nikoho, kdo si sám sebe nedovoloval mít rád ?


          Jako, že jsem si představovala, že se nemá rád?
          To bych se ho asi na to zeptala...
          :)
          Petra
           
          Příspěvky: 1401
          Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

          Re: Emoce a křivda

          Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. zář 2013 19:15:42

          Brána k svobodě a růstu je odpuštění


          "Co znamená odpouštět? Proč je tak těžké odpouštět?

          "Naše neschopnost odpustit druhým je jednou z hlavních překážek duchovního růstu, emocionálního zdraví i navazování zdravých vztahů. Někteří sekulární psychologové zařadili odpuštění do svých léčebných technik kvůli jeho pozitivnímu vlivu na duševní zdraví. Odpoutáme-li se od pocitů hněvu a touhy po pomstě a místo nich zvolíme pozitivní pocity, zbavíme se citového břemene a získáme pozitivní energii. Jinými slovy: „Odpustím ti, protože odmítám, aby mě tvoje zlé jednání dále zraňovalo."

          http://zod.reformace.cz/co-znamena-odpoustet-cislo-76
          Návštěvník
           

          Další

          Zpět na Co mě napadá

          Kdo je online

          Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků